Mobil Onay

Mobil Onay

Sanal numara ve normal numara arasındaki fark;

 

Sanal ve normal numaralar arasındaki temel fark, ikincisinin bir cihaza veya masaya bağlı olmasıdır. Örneğin, bir SIM kart bir cep telefonuna bağlıdır ve bu olmadan arama yapamazsınız veya alamazsınız. Benzer şekilde, bir sabit hat bir masaya sabitlenir ve arama yapmak ve almak için kullanıcıların masada hazır bulunmalarını gerektirir.

 

Öte yandan, sanal numaralar herhangi bir cihaza bağlı değildir. İnternet bağlantınız olduğu sürece, herhangi bir cihazı (akıllı telefon, dizüstü bilgisayar veya masaüstü) kullanarak sanal bir telefon numarası kullanarak arama yapabilir ve alabilirsiniz. Üstelik sadece aramada değil mobil onay almanızda söz konusu.

Sanal numaralar ve normal numaralar arasındaki diğer bir fark, aramaları nasıl yönlendirdikleridir. Normal cep telefonu numaralarından gelen aramaların nasıl yönlendirildiği aşağıda açıklanmıştır:

A hücresi B hücresini aradığında:

  1. Çağrı, A hücresinden A cep telefonu direğine gider

  Daha sonra baz istasyonuna iletilir.

  Baz istasyonu daha sonra aramayı cep telefonu direğine B yönlendirir.

  Daha sonra baz istasyonuna iletilir.

  Baz istasyonu daha sonra aramayı B hücresine yönlendirir.


  Öte yandan, eski PBX telefon sistemleri (ofis masalarındaki sabit hatlar), arama yapmak ve almak için ofisinizin tamamında (ve ardından en yakın telefon şebekesine) giden bakır telefon hatlarını kullanır. Ne yazık ki bu, geleneksel PBX telefon sistemlerinin sesli postadan e-postaya, analitik veya uzaktan çalışma yetenekleri gibi modern telefon özelliklerinin çoğunu desteklemediği anlamına gelir. Ancak sanal numaralar, aramaları yönlendirmek için interneti kullanır. Bu size, aktif bir internet bağlantınız olduğu sürece her yerden arama yapma ve alma olanağı sağlar. Aynı zamanda mobil onay konusunda bir çok sosyal medya hesaplarını rahatlıkla kontrol etme imkanı sağlar.

  VoIP Numaraları Sanal Numaralarla Aynı mı?

  Evet, VoIP numaraları ve sanal numaralar aynıdır. Belirli bir telefon hattına değil, bir kullanıcıya atanırlar. Kullanıcılara gelişmiş çağrı yönetimi özelliklerine ve entegrasyon seçeneklerine erişim sağlayarak, operasyonlarını optimize etmelerine ve darboğazları azaltmalarına olanak tanır.

  Sanal Sabit Hat Ne Demektir?

  Sanal sabit hat, gelen aramaları istediğiniz bir numaraya yönlendirmenizi sağlayan bulut tabanlı bir telefon numarasıdır. Arayan biri başka bir sabit hat numarasını çevirdiğini düşünür, ancak gerçekte arama kayıt sırasında seçtiğiniz telefon numarasına yönlendirilir.Sanal bir sabit hatla, bu konuda cep telefonunuzdan veya başka bir cihazdan aramaları cevaplayabilirsiniz.Sanal sabit hattınızdan arama yapmak söz konusu olduğunda, şu üç seçenekten birine ihtiyacınız olacak:

  Bir uygulama (Android, iOS, Windows veya Mac)

  İş kalitesinde VoIP ahizesi

  Sanal Kutusu

  Sanal bir telefon numarası gibi, sanal bir sabit hat da müşterilerinize ulaşmayı daha kolay ve ucuz hale getirir. Aynı zamanda mobil onay alma ve mobil onay yollama imkanı sağlar.

   

  Sanal Numaralar Nasıl Çalışır?

  -Sanal numaralar, gerçek kişiler arasında telefon görüşmeleri yapmak için İnternet Üzerinden Ses Protokolü (VoIP) teknolojisini kullanır. WhatsApp, iMessage ve Google Voice'un arama ile mobil onay için kullanılan teknolojinin aynısıdır.

  Sanal telefon numaranızı aradığınızda, analog ses sinyalleriniz VoIP kodekleri kullanılarak dijital paketlere dönüştürülür. Dijital paketler daha sonra internet kullanılarak alıcının cihazına iletilir. Alıcının cihazı daha sonra paketleri analog ses sinyallerine dönüştürerek iletişimi mümkün kılar.

  -Ek olarak, VoIP sistemleri aramayı ayarlamak için SIP'yi (Oturum Başlatma Protokolü) kullanır. SIP, telefon sisteminizi geleneksel telefon hatları yerine interneti kullanarak çalıştırmayı mümkün kılan bir uygulama protokolüdür.

  -Web teknolojisine (HTTP) benzer şekilde çalışır ve işletmenizin telefon sistemi ile İnternet Telefonu Hizmet Sağlayıcısı (ITSP) arasında bir aracıdır.

  -Doğrudan Dahili aramanın kısaltması olan DID, birden fazla kişiye bir telefon numarası atamanıza izin veren VoIP sistemlerinin bir başka kritik bileşenidir. Bu, müşterilerinizin kuruluşunuzdaki belirli kişilere ulaşmasını kolaylaştırır.

  -Küçük işletmeniz için VoIP numaraları satın almak istediğinizi varsayalım. Birden fazla numara satın almak yerine, tek bir telefon numarasına yatırım yapabilir ve tüm ekip üyelerinize benzersiz bir kimlik (dahili olarak da bilinir) numara vermek için yararlanabilirsiniz.

  Kimin Sanal Telefon Numarasına İhtiyacı Var?

  Müşterilerle düzenli olarak telefon üzerinden iletişim kuran serbest çalışanlar, KOBİ'ler ve büyük kuruluşlar sanal bir telefon numarası kullanmalıdır. Ayrıca, yerel numaraları satın alıp dünyanın herhangi bir ülkesinden kullanmalarına ve yerel tarife üzerinden ödeme yapmalarına izin verdiği için çok seyahat eden kişiler tarafından da kullanılabilir.

  Neden? Niye? Çünkü:

  İşletmenize profesyonel bir görünüm kazandırır ve güvenilirliğini artırır.

  Gelişmiş arama yönlendirmeyi ayarlamanıza olanak tanır ve birden çok yönlendirme seçeneğine sahiptir.

  Müşterilerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için arama kaydı, sesli postadan e-postaya ve analitik gibi özelliklerle birlikte gelir.

  Normal telefon numaralarından daha uygun maliyetlidir.

  Mobil onay vermeniz konusunda size büyük kolaylık sağlar.


  Sanal Numaranın Kullanım Durumları Nelerdir ?

  Sanal numaralar, onları her büyüklükteki işletme için mükemmel hale getiren birden çok kullanım durumu vardır. Sanal telefon numarasının başlıca kullanım örneklerinden bazıları şunlardır:

  1. Sanal telefon numaralarını alın

  Nerede olursanız olun, küresel olarak herhangi bir şehir için sanal bir numara alabilirsiniz. Örneğin, Türkiye'deyseniz ve Londra'daki müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız, Londra alan kodu (020) ile bir telefon numarası alabilirsiniz. Bu, müşterilerinizle daha hızlı güven oluşturmanıza ve telefon faturalarınızı önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olur (yerel tarifeye göre ücretlendirilirsiniz).

  2. Daha iyi esneklik

  VoIP numaraları herhangi bir cihaza bağlı olmadığından, onları her yerde kullanabilirsiniz. Böylece ofiste, evde veya seyahatte olun, müşterilerinizle ilgilenebilirsiniz. Herhangi bir nedenle aramaları yanıtlayamazsanız, aramayı ekibinizdeki başka birine yönlendirmek için arama yönlendirmeyi ayarlayabilirsiniz.

  3. Herhangi bir özel telefona ihtiyaç duymaz

  Çoğu sanal numara sağlayıcı, arama yapmanızı ve almanızı sağlayan bir mobil uygulamaya sahiptir. Böylece, iş iletişimlerini yönetmek için herhangi bir özel telefona (PBX telefonu) ihtiyacınız yoktur. Bunun yerine, gizliliğinizi korurken akıllı telefonunuzu bir iş telefonuna dönüştürmek için mobil uygulamayı indirebilirsiniz.

  4. Seyahat edenler için en iyisi

  Çok seyahat eden biriyseniz (iş veya eğlence amaçlı), sanal bir numara en iyi arkadaşınız olabilir. Sanal bir telefon numarası ile, uluslararası arama ücreti ödemeden memleketinizdeki arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ulaşabilirsiniz.

  5. Pazarlama kampanyalarını izleme

  Etkililiğini ölçmek için tüm pazarlama kampanyalarınıza benzersiz sanal numaralar atayabilirsiniz. Bu, maksimum ve minimum sayıda olası satış üreten kampanyaların belirlenmesine yardımcı olacaktır.

  Sanal Telefon Numarasının İş Kullanım Alanları Nelerdir?

  Yukarıda bahsedilen kullanım durumları dışında, sanal telefon numaralarının etkili bir şekilde kullanılabileceği bazı alanlar da burada.

  1. Çağrı Merkezleri

  Çağrı merkezleri ve özel telefon destek ekiplerine sahip işletmeler, müşterilerine sorunsuz bir arama deneyimi sunmak için sanal numaraları kullanabilir. Çağrı kaydı ve analitik gibi özelliklerle desteklenen sanal numaralar, çağrı merkezlerinin performanslarını ve müşteri deneyimlerini önemli ölçüde iyileştirmesini sağlar.

  2. Satış Ekipleri

  Satış temsilcileriniz potansiyel müşterilere binlerce değilse de muhtemelen yüzlerce çağrı yapıyor. Telefon faturalarını düşük tutarken üretkenliklerini ölçmenin en iyi yolu sanal bir telefon numarası kullanmaktır. Ve yukarıda belirtildiği gibi, aramalarının ne kadar etkili olduğunu (ve nasıl iyileştirebileceğinizi) anlamak için arama kayıtlarından yararlanabilirsiniz.

  3. Web sitesi sohbeti ve sesli widget'lar

  Sanal numaralar, web sitelerinde canlı sohbet desteği ve telefon desteği sağlayan şirketler için harikadır. Örneğin Amazon, size anında geri arama alma seçeneği sunar. Kullanıcıların temsilcilere ulaşmak için numarayı çevirmeleri, devasa menüden seçim yapmaları gerekmediğinden, bu müşteri deneyimini önemli ölçüde iyileştirir.

  4. Kişisel kullanım alanları

  Sosyal medya hesaplarınızı yönetmek için birden çok whatsapp,telegram vb. gibi anlık msj birimlerinde daha fazla hesap kullanabilmeniz için sanal numara almak sizin için en iyisi. Bilgilerinizi paylaşmaktan yorulduysanız sanal numara tamda size göre. mobilonayla.com’dan hemen bir sanal numara alın hem mobil onay derdinden hem de bilgi dağıtma derdinden kurtulun.

   

   


28/06/2022 11:28:29